PREORDER

Po małej przerwie wydawniczej, spowodowanej światową pandemią, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej kolejny koncertowy album. Premierowo w wersji winylowej oraz jako reedycja w wersji CD – Audio. 

LIFE IS MUSIC, jako dziewiąty album artysty, ukaże się na winylu (180 gr) jako podwójny album w wersji HI-END, jak również w wersji STANDARD oraz w wersji CD-Audio.

Tak jak pozostałe albumy artysty, które są wydawane na winylu, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi. 

Premiera sklepowa wydawnictwa przewidziana jest na dzień 16 września 2022 roku

Przedpremierowe pokazy z udziałem artysty i wykonanymi przez niego kilkoma refleksjami na instrumencie odbędą się w głównej siedzibie firmy Nautilus w Krakowie w dniu 1 września br. oraz w filii firmy w Wejherowie w dniu 8 września br. Dodatkowe spotkanie odbędzie się w dniu 6 września br. w Warszawie w Winylowej na Bemowie.

„Spełniło się moje kolejne pragnienie i zagrałem koncert w filharmonii o czym marzył mój śp. Ojciec, abym „pracował w filharmonii, a nie na świeżym powietrzu…..”. Moje życie artystyczne jednak tak się potoczyło, że zdecydowanie więcej zagrałem dużych koncertów plenerowych niż recitali w salach koncertowych”.  – komentuje Marek Biliński.

„Płyta jest wytłoczona na nośniku naturalnym tj. przezroczystym, przeznaczonym na gramofony klasy hi-end i standardowym – czarnym, na gramofony konsumenckie. Nacięcie płyty nastąpiło techniką DMM – Direct Metal Mastering” – dodaje artysta. 

Album zawiera dwie płyty długogrające ze stronami A, B, C oraz D.

Strona A – Mały Książę – prolog, Po drugiej stronie świata, Taniec w zaczarowanym gaju.

Strona B – Dom w dolinie mgieł, Dziecko słońca, Mały Książę – Róża, Kwiaty krwi.

Strona C – Błyski kolorów, Strumień iskier, Ucieczka z tropiku, Szalony koń.

Strona D – E≠mc2. 

„Jak łatwo zauważyć, nie są to wersje płytowe utworów. Wersje koncertowe zwykle różnią się od wersji studyjnych. Aranżacje są bardziej nowoczesne, brzmią bardziej współcześnie, duże znaczenie ma audytorium i akustyka sali. Muzyka trwa w czasie i przestrzeni jednocześnie – tu i teraz, co ma również wpływ na emocje i energię jaką ze sobą niesie.” – podkreśla Marek Biliński. 

Okładkę albumu zaprojektował – dr Lukas Brezak (autor okładki również do albumu „Best Of The Best”), a reedycję przeprowadził artysta grafik Darek Śliwa, edytor całej serii wydawniczej, współpracujący od lat z Markiem Bilińskim. 

Realizacja wydania tego albumu, jak i całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych, stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych X-DISC oraz firmą NAUTILUS, które zgodziły się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu

Jest to kolejna płyta winylowa w kolekcji wydawniczej Marka Bilińskiego.  Kolekcja zostanie zakończona wydaniem premierowego, długo oczekiwanego albumu artysty.  

Album “LIFE IS MUSIC” wydany na winylu (180 gr), jako album dwupłytowy, ukaże się w dwóch wersjach:

– wersja standard – płyta winylowa w kolorze czarnym, do odtwarzania na każdym gramofonie. Cena: 140 zł;

– wersja hi-end – ta wersja będzie limitowana, numerowana oraz będzie opatrzona autografem artysty. Ukaże się w ilości 500 sztuk. Płyta w naturalnym kolorze, bez czarnego barwnika, co powoduje obniżenie szumów własnych i zwiększa dynamikę nagrania. Te subtelne różnice są słyszalne wyłącznie na gramofonach i systemach odsłuchowych klasy HI-END. Cena: 180 zł.

Start PREORDERU rozpoczyna się w dniu 29.07.2022 roku i potrwa do dnia 29.08.2022 roku. 

Albumy zamówione w trybie PREORDER zostaną wysłane do Państwa w dniu 31.08.2022 roku, kilka dni przed oficjalną premierą sklepową, która odbędzie się w piątek 16.09.2022 roku.

Albumy będą wysyłane w kolejności zaksięgowania przelewu na koncie bankowym, a nie według daty wysłania zamówienia drogą mailową.