PREORDER

Po małej przerwie wydawniczej, spowodowanej światową pandemią, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej swój nowy koncertowy album.

„PO DRUGIEJ STRONIE ŚWIATŁA” ukaże się na winylu (180 gr) w wersji hi – end oraz standard, w wersji CD – Audio oraz również w wersji digital, która będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. 

Tak jak pozostałe albumy artysty, które są wydawane na winylu, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi – endowymi systemami odsłuchowymi. 

Premiera wydawnictwa przewidziana jest na dzień 13 sierpnia 2021 roku.

Pierwszy raz na płycie pojawią się akustyczne brzmienia. Jest to połączony chór uczelni krakowskich – Chór Edukatus Uniwersytetu Pedagogicznego i Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego pod dyrekcją Jolanty Grygielskiej, który wystąpił w dwóch utworach: „E≠mc2” i „Początek światła”. Koncert powstał z inicjatywy XV Festiwalu Nauki w Krakowie w maju 2015 r. jako widowisko multimedialne zatytułowane „Po drugiej stronie światła”. – podkreśla artysta.

Dużym wyzwaniem dla artysty było połączenie brzmień elektronicznych z brzmieniem akustycznym, zarówno w opracowaniu partytury, jak i w rejestracji dźwięku. Artyście zależało na tym, aby oba światy ten akustyczny i ten elektroniczny dobrze współgrały.

Koncert został nagrany na tzw. „setkę” czyli stereo 96 kHz / 24 bity, bez dodatkowych nagrań wielośladowych. Wszystko co pojawia się w zapisie zostało wykonane na scenie. Płyta jest wytłoczona na nośniku naturalnym – przezroczystym, przeznaczonym na gramofony klasy hi – end i standardowym – czarnym, na gramofony konsumenckie. Nacięcie płyty nastąpiło techniką DMM – Direct Metal Mastering” – dodaje artysta.

Na płycie znalazły się cztery utwory. Strona „A” należy do „E≠mc2”. Na stronie „B” znajdziemy natomiast trzy utwory: „Po drugiej stronie świata”, „Początek światła” oraz niekwestionowany hit artysty „Dom w dolinie mgieł”.

„Jak Państwo zauważą, nie są to wersje płytowe utworów. Wersje koncertowe wymagają współczesnego brzmienia, poza tym zawsze przy każdym koncercie coś zmieniam, dodaję, odejmuję” – podkreśla artysta.

Okładkę albumu zaprojektował artysta grafik – Darek Śliwa, współpracujący od lat z Markiem Bilińskim.

Realizacja wydania tego albumu, jak i całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych, stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych X-DISC oraz firmą NAUTILUS, które zgodziły się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.

Jest to kolejna płyta winylowa w kolekcji wydawniczej Marka Bilińskiego, na którą złożą się wszystkie albumy artysty wytłoczone na winylu,  aż do koncertowego albumu “Life Is Music”, który ukaże się  jako podwójny album. 

Kolekcja zostanie zakończona wydaniem premierowego, długo oczekiwanego albumu artysty.  

Album “PO DRUGIEJ STRONIE ŚWIATŁA” wydany na winylu (180 gr), ukaże się w dwóch wersjach:
  • wersja standard – płyta winylowa w kolorze czarnym, do odtwarzania na każdym gramofonie. Cena: 65 zł;
  • wersja hi-end – ta wersja będzie limitowana, numerowana oraz będzie opatrzona autografem artysty. Ukaże się w ilości 500 sztuk. Płyta w naturalnym kolorze, bez czarnego barwnika, co powoduje obniżenie szumów własnych i zwiększa dynamikę nagrania. Te subtelne różnice są słyszalne wyłącznie na gramofonach i systemach odsłuchowych klasy HI-END. Cena: 90 zł.

Start PREORDERU rozpoczyna się w dniu 16.07.2021 roku i potrwa do dnia 30.07.2021 roku. 

Albumy zamówione w trybie PREORDER zostaną wysłane do Państwa w dniu 02.08.2021 roku, kilka dni przed oficjalną premierą sklepową, która odbędzie się w piątek 13.08.2021 roku.

Albumy będą wysyłane w kolejności zaksięgowania przelewu na koncie bankowym, a nie według daty wysłania zamówienia drogą mailową.