AKTUALNOŚCI

Start winylowej kolekcji wydawniczej Marka Bilińskiego

Marek Biliński oddaje w Państwa ręce unikalne wydawnictwo – płytę winylową
„Ogród Króla Świtu”, która została  odświeżona z dużą empatią, zwracając szczególną uwagę na dynamikę, powietrze i szczegółowość nagrania, jak również  dostosowaną do współczesnych HI-END’owych warunków systemów odsłuchowych.

Premiera wspomnianego albumu, jest jednocześnie początkiem kolekcji wydawniczej, na którą złożą się wszystkie albumy Marka Bilińskiego wytłoczone na winylu, aż do koncertowego albumu “Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. 

Kolekcja zostanie zakończona wydaniem premierowego, długo oczekiwanego albumu artysty. 

Podsumowując, w ciągu najbliższych dwóch lat, ukaże się dziesięć albumów, które utworzą kolekcję wydawniczą Marka Bilińskiego.

Marek Biliński w kampanii Jaguar Polska

W polskiej odsłonie globalnej kampanii Jaguar Set the Pace Season 1, Jaguar łączy dwa pokolenia twórców muzyki elektronicznej. W studiu nagraniowym spotkali się: jeden z czołowych zespołów reprezentujących współczesną elektronikę – XXANAXX – oraz prekursor tego gatunku w Polsce – Marek Biliński.

Współpraca XXANAXX | MAREK BILIŃSKI na nowo definiuje polską scenę muzyki elektronicznej.

Z jednej strony oddaje ducha i klimat czasów, kiedy „el-muzyka” przeżywała czasy rozkwitu i stawała się fundamentem jednej z najważniejszych dziś odnóg muzyki popularnej.

Z drugiej zaś to przeniesienie w zupełnie inny, wręcz futurystyczny wymiar, gdzie technologia i energia zawarta w muzyce tworzą całkowicie nowe, niewiarygodne brzmienie.

Marek Biliński w innowacyjnym projekcie "Human & Digit powered by Art "

Prace nad projektem Human&Digit powered by Art trwały ponad 6 miesięcy. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu wielu osób powstał innowacyjny projekt, który pokazuje, że otwartość na cudze doświadczenia, umiejetność wychodzenia poza swoją specjalizację, czy też nieustanna chęć sięgania po najbardziej szalone pomysły, to klucz do działania w obecnych czasach. 

Marek Biliński na EchoConnect

Już 25 października rozpoczyna się w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit.  Również tego dnia, w ramach wspomnianego Festiwalu, odbędzie się niecodzienne wydarzenie pod nazwą EchoConnect. To pomysł na zebranie ludzi, którym na co dzień dość trudno się spotkać: wybitnych przedstawicieli sportu, sztuki i biznesu, których łączy wiele wspólnego: otwartość na cudze doświadczenia, umiejętność wychodzenia poza swoją specjalizację, czy też nieustanna chęć sięgania po najbardziej szalone pomysły. Jednym słowem: kreatywność.
Zapraszam do uczestnictwa.

Marek Biliński uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

W dniu 7 maja 2018 roku w Poznaniu, podczas koncertu z okazji 90-lecia Radia Poznań,
Marek Biliński
 otrzymał srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marek Biliński w Poznaniu

W dniu 7 maja 2018 roku w Poznaniu odbył się koncert “Radio, Poznań, Jazz”, który był podsumowaniem jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia w Poznaniu. 
Podczas tego wydarzenia na wspólnej scenie wystąpili Maciej Fortuna, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski oraz Marek Biliński.
Wszystkie utwory wykonane podczas koncertu zostały zarejestrowane oraz wydane w postaci limitowanej i nie przeznaczonej do sprzedaży płyty CD.
Koncert został również zarejestrowany w formacie video.  

Marek Biliński - Człowiek ze Złotym Uchem

Podczas 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit’17, Marek Biliński otrzymał  nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”
za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.