AKTUALNOŚCI

Winylowa premiera 
albumu "LIFE IS MUSIC"

Po małej przerwie wydawniczej, spowodowanej światową pandemią, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej kolejny koncertowy album. Premierowo w wersji winylowej oraz jako reedycja w wersji CD – Audio. 

„LIFE IS MUSIC” , jako dziewiąty album artysty, ukaże się na winylu (180 gr) jako podwójny album w wersji HI-END, jak również w wersji STANDARD oraz w wersji CD-Audio.

Tak jak pozostałe albumy artysty, które są wydawane na winylu, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi. 

Premiera sklepowa wydawnictwa przewidziana jest na dzień 16 września 2022 roku.

Nowy album koncertowy

Po małej przerwie wydawniczej, spowodowanej światową pandemią, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej swój nowy koncertowy album.

„PO DRUGIEJ STRONIE ŚWIATŁA” ukaże się na winylu (180 gr) w wersji hi – end oraz standard, w wersji CD – Audio oraz również w wersji digital, która będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. 

Tak jak pozostałe albumy artysty, które są wydawane na winylu, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi – endowymi systemami odsłuchowymi. 

Premiera wydawnictwa przewidziana jest na dzień 13 sierpnia 2021 roku.

"Artysta tygodnia w Radio Poznań

W tym tygodniu (11-17 stycznia 2021 roku) Poznań i cała Wielkopolska nastawiona na częstotliwości Radia Poznań słuchać będzie muzyki Marka Bilińskiego częściej od dźwięków innych artystów.

Radio Poznań zaprasza na “Tydzień z Markiem Bilińskim” i zespołem Bank!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

"BEST OF THE BEST" wznowiony

W  związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia, Marek Biliński przygotował dla swoich fanów nie lada niespodziankę. Pomimo, ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, artyście udało się przygotować nowe wydanie zwierające zremasterowaną wersję albumu.

Tak jak pozostałe wznowione albumy artysty w ramach winylowej kolekcji wydawniczej, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.

„BEST OF THE BEST” to wybór największych hitów artysty. Album ukazuje się w wersji standardowej oraz wersji limitowanej, w ilości 500 szt., numerowanej i opatrzonej autografem artysty.

"MAŁY KSIĄŻĘ" na winylu

W dniu 12 października 2020 roku rozpoczął się preorder najnowszego wydawnictwa Marka Bilińskiego. Album “MAŁY KSIĄŻĘ” ukaże się na winylu.

Album „MAŁY KSIĄŻĘ” w wersji winylowej, to podwójny album zajmujący trzy strony z dwóch płyt LP. Czwarta strona drugiej płyty winylowej, jest wykorzystana jako test do ustawienia antyskatingu. Jest to ukłon Marka Bilińskiego w stronę wszystkich audiofanów, którzy z pewnością skorzystają z tego bonusu. 

Po dynamicznej i progresywnej płycie „FIRE” czas na refleksję. Album „MAŁY KSIĄŹĘ” prowokuje do myślenia o tym co jest w życiu najważniejsze – czyli miłość, przyjaźń i dobro. Poszukujemy tego w świecie pełnym agresji, zła i ciągłej gonitwy za czymś …

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją albumu “FIRE” autorstwa Audiofana.

"FIRE" pierwszy raz na winylu

W dniu 10 lipca 2020 roku rozpoczyna się preorder najnowszego wydawnictwa Marka Bilińskiego. Album “FIRE” wreszcie ukaże się na winylu.

Tak jak pozostałe wznowione albumy artysty w ramach winylowej kolekcji wydawniczej, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.

„FIRE” to najbardziej gorąca płyta króla instrumentów klawiszowych. Album zawiera siedem tryskających rytmem i kolorami barw utworów – od gęstych elektronicznych brzmień rodem z progresywnego rocka, do przestrzennych dźwięków zawieszonych gdzieś pomiędzy niebem a ziemią. 

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją albumu “FIRE” autorstwa Audiofana.

Marek Biliński wśród światowych pionierów muzyki elektronicznej

Dla wszystkich fanów klasycznych elektronicznych brzmień Amazon Music przygotował specjalną playlistę “Electronic Pioneers”, na której znalazł się również  utwór Marka Bilińskiego „Fontanna radości” z albumu „Ogród Króla Świtu”. 

Playlista przygotowana przez Amazon Music ma zasięg globalny. 

Marek Biliński znalazł się w towarzystwie największych światowych twórców związanych z muzyką elektroniczną. 

Na wspomnianej playliście znajdą Państwo utwory takich artystów, jak m.in. Kraftwerk, Tengerine Dream, Jean-Michel Jarre, David Bowie, Braian Eno czy The Alan Parsons Project. 

Zapraszamy do zapoznania się z playlistą.

Filharmonia w Szczecinie on-line

W dniu 7 czerwca 2020 roku, w ramach projektu “Filharmonia Szczecin on-line” realizowanego przez Filharmonię w Szczecinie, odbyła się retransmisja koncertu Marka Bilińskiego, który został zarejestrowany w tejże Filharmonii w 2015 roku. 

Cały koncert był przesyłany na żywo dzięki transmisji strumieniowej na kanale YouTube Filharmonii w Szczecinie.

Przy okazji tego wydarzenia, Radio Szczecin nagrało i wyemitowało w dniu 7 czerwca 2020 roku, rozmowę z artystą. 

Zapraszamy do zapoznania się z nagranym wywiadem.

"FIRE" cyfrowe wydanie albumu

Po dwunastu latach od wydania w formie Audio CD albumu „FIRE”, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej odświeżoną cyfrową wersję wspomnianego albumu. Premiera wydawnictwa odbyła się 29 maja 2020 roku. 

„FIRE” to najbardziej gorąca płyta króla instrumentów klawiszowych. Album zawiera osiem tryskających rytmem i kolorami barw utworów – od gęstych elektronicznych brzmień rodem z progresywnego rocka, do przestrzennych dźwięków zawieszonych gdzieś pomiędzy niebem a ziemią.

Album w wersji cyfrowej zawiera również jeden bonusowy nigdzie do tej pory niepublikowany utwór pod tytułem „Szalony ton”. 

Niestety w związku z panującą globalnie pandemią, album w wersji fizycznej (winyl oraz CD) ukaże się w późniejszym terminie.  

"Dziecko Słońca" pierwszy raz na winylu

Po dwudziestu sześciu latach od wydania, w formacie CD-Audio, albumu pod tytułem „Dziecko słońca” w 1994 roku, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej, po raz pierwszy na winylu, odświeżoną wersję albumu składającą się z dwóch płyt winylowych, każda o wadze 180 gr.

Tak jak pozostałe wznowione albumy artysty w ramach winylowej kolekcji wydawniczej, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją albumu “Dziecko Słońca” autorstwa Audiofana.

Start winylowej kolekcji wydawniczej Marka Bilińskiego

Marek Biliński oddaje w Państwa ręce unikalne wydawnictwo – płytę winylową
„Ogród Króla Świtu”, która została  odświeżona z dużą empatią, zwracając szczególną uwagę na dynamikę, powietrze i szczegółowość nagrania, jak również  dostosowaną do współczesnych HI-END’owych warunków systemów odsłuchowych.

Premiera wspomnianego albumu, jest jednocześnie początkiem kolekcji wydawniczej, na którą złożą się wszystkie albumy Marka Bilińskiego wytłoczone na winylu, aż do koncertowego albumu “Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. 

Kolekcja zostanie zakończona wydaniem premierowego, długo oczekiwanego albumu artysty. 

Podsumowując, w ciągu najbliższych dwóch lat, ukaże się dziesięć albumów, które utworzą kolekcję wydawniczą Marka Bilińskiego.

Marek Biliński w kampanii Jaguar Polska

W polskiej odsłonie globalnej kampanii Jaguar Set the Pace Season 1, Jaguar łączy dwa pokolenia twórców muzyki elektronicznej. W studiu nagraniowym spotkali się: jeden z czołowych zespołów reprezentujących współczesną elektronikę – XXANAXX – oraz prekursor tego gatunku w Polsce – Marek Biliński.

Współpraca XXANAXX | MAREK BILIŃSKI na nowo definiuje polską scenę muzyki elektronicznej.

Z jednej strony oddaje ducha i klimat czasów, kiedy „el-muzyka” przeżywała czasy rozkwitu i stawała się fundamentem jednej z najważniejszych dziś odnóg muzyki popularnej.

Z drugiej zaś to przeniesienie w zupełnie inny, wręcz futurystyczny wymiar, gdzie technologia i energia zawarta w muzyce tworzą całkowicie nowe, niewiarygodne brzmienie.

Marek Biliński w innowacyjnym projekcie "Human & Digit powered by Art "

Prace nad projektem Human&Digit powered by Art trwały ponad 6 miesięcy. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu wielu osób powstał innowacyjny projekt, który pokazuje, że otwartość na cudze doświadczenia, umiejetność wychodzenia poza swoją specjalizację, czy też nieustanna chęć sięgania po najbardziej szalone pomysły, to klucz do działania w obecnych czasach. 

Marek Biliński na EchoConnect

Już 25 października rozpoczyna się w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit.  Również tego dnia, w ramach wspomnianego Festiwalu, odbędzie się niecodzienne wydarzenie pod nazwą EchoConnect. To pomysł na zebranie ludzi, którym na co dzień dość trudno się spotkać: wybitnych przedstawicieli sportu, sztuki i biznesu, których łączy wiele wspólnego: otwartość na cudze doświadczenia, umiejętność wychodzenia poza swoją specjalizację, czy też nieustanna chęć sięgania po najbardziej szalone pomysły. Jednym słowem: kreatywność.
Zapraszam do uczestnictwa.

Marek Biliński uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

W dniu 7 maja 2018 roku w Poznaniu, podczas koncertu z okazji 90-lecia Radia Poznań,
Marek Biliński
 otrzymał srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marek Biliński w Poznaniu

W dniu 7 maja 2018 roku w Poznaniu odbył się koncert “Radio, Poznań, Jazz”, który był podsumowaniem jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia w Poznaniu. 
Podczas tego wydarzenia na wspólnej scenie wystąpili Maciej Fortuna, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski oraz Marek Biliński.
Wszystkie utwory wykonane podczas koncertu zostały zarejestrowane oraz wydane w postaci limitowanej i nie przeznaczonej do sprzedaży płyty CD.
Koncert został również zarejestrowany w formacie video.  

Marek Biliński - Człowiek ze Złotym Uchem

Podczas 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit’17, Marek Biliński otrzymał  nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”
za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.